a)súbor vecí - nehnuteľností vedených Okresným úradom – katastrálny odbor Prievidza, okres Prievidza, obec Valaská Belá, katastrálne územie Valaská Belá, zapísaných na liste vlastníctva č. 3151 v spoluvlastníckom podiele 1/1, a to:
PARCELY registra "C" evidované na katastrálnej mape
Parcelné číslo: Výmera v m2: Druh pozemku: Spôsob využ.p. Umiest.pozemku: Právny vzťah: Druh ch.n.
16539/8 2022 Zastavané plochy a 18 2 nádvoria
Legenda:
Spôsob využívania pozemku:
18 – Pozemok, na ktorom je dvor
Umiestnenie pozemku:
2– Pozemok je umiestnený mimo zastavaného územia obce
______________________________________________________________________________
Stavby
Súpisné číslo na parcele číslo Druh stavby Popis stavby
316 16539/8 1 prevádzková budova
Legenda:
Druh stavby:
1 – Priemyselná budova
Kód umiestnenia stavby:
1– Stavba postavená na zemskom povrchu
Spoluvlastnícky podiel 1/1
b)súbor vecí - nehnuteľností vedených Okresným úradom – katastrálny odbor Prievidza, okres Prievidza, obec Valaská Belá, katastrálne územie Valaská Belá, zapísaných na liste vlastníctva č. 1373 v spoluvlastníckom podiele 12/3600, a to:
PARCELY registra "C" evidované na katastrálnej mape
Parcelné číslo: Výmera v m2: Druh pozemku: Spôsob využ.p. Umiest.pozemku: Právny vzťah:
288 137 Zastavané plochy a 22 1 nádvoria
Legenda:
Spôsob využívania pozemku:
22 – Pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba – cestná, miestna a účelová komunikácia, lesná cesta,
poľná cesta, chodník, nekryté parkovisko a ich súčasti
Umiestnenie pozemku:
1– Pozemok je umiestnený v zastavanom území obce
______________________________________________________________________________
Por. číslo Priezvisko, meno (názov), rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo (IČO) a miesto trvalého pobytu(sídlo) vlastníka
Spoluvlastnícky podiel 12/3600
C) kmeňová píla – gáter značky Herkules a ostatné príslušenstvo zariadenia píly
Prevádzková budova súpisné číslo 316 na parcele číslo 16539/8
POPIS STAVBY
Prevádzková budova súpisné číslo 316 na parcele číslo 16539/8 v katastrálnom území Valaská Belá, okres Prievidza je murovaná stavba, ktorá má jedno podzemné a jedno nadzemné podlažie, podľa zistení pri miestnom šetrení bola postavená cca v roku 1974 /písomný doklad o veku stavby znalcovi nebol predložený/, v súčasnom období sa nevyužíva, v minulosti slúžila na účely drevospracujúcej výroby, konkrétne ako píla na porez guľatiny.
Dispozične sa v objekt nachádza jeden výrobný priestor, ktorý má technologické podzemné podlažie na umiestnenie technologických častí píly, v prednej časti objektu je pristavaný drevený prístavok bez podzemného podlažia.
Konštrukčne ide o murovanú stavbu, podzemné podlažie je z monolitických železobetónových konštrukcií, nadzemné podlažie murované z tvárnic, steny sú bez vonkajších a vnútorných omietok. Základy sú betónové pätkové a pásové, strop nad suterénom je drevený doskový, strop nad prízemím nie je vyhotovený, strechu tvoria oceľové priehradové strešné väzníky, krytina je z VSŽ plechov, strešné žľaby a zvody nie sú vyhotovené. Vráta aj dvere sú drevené zvlakové, okná drevené zdvojené, objekt je napojený na elektroinštaláciu /v súčasnom období bez pripojenia/, ostatné prípojky inžinierskych sietí nie sú.
Gáter Herkules rady 500
Gátre Herkules rady 500 sú určené pre malé a stredne veľké prevádzky. Sú skonštruované tak, že majú robustnú nosnú konštrukciou, prehľadné prevedenie pohyblivých častí a ľahko dostupné skupiny komponentov, ktoré zabezpečujú jednoduchú obsluhu a údržbu celého zariadenia. Závesy pílových líšt sú vymeniteľné bez nutnosti rozoberať bočné steny rámu gátra. Spodný stojan a bočné rámy sú vyrobené zo stabilnej, húževnatej liatiny. Čapy kľukového hriadeľa a hriadele závesu sú vyrobené zo špeciálnej ocele. Gáter je vybavený hlavným pohonným motorom a remeňovými prevodmi s voľnou a pevnou remenicou pre presun hnacieho plochého remeňa. Hydraulický systém je vyrobený zo štandardných komponentov, elektrické motory, hydraulické čerpadlá a ventily sú zoskupené v centrálnom hydraulickom systéme.
Systém je umiestnený na pracovnej podlahe pri elektrickej rozvodnej skrini, je ľahko dostupný a rozvedený do priestorov pod podlahu. Na presun pilín z priestoru náhonových remeníc je použitý ventilačný nasávací systém, zložený s odstredivého radiálneho ventilátora a nasávacieho a výtlačného potrubia, vyvedeného do vonkajšieho priestoru pri budove. Celková hmotnosť gátra a príslušenstva (kovové časti a mechanizmy) je cca 6 ton.
Prívod elektrickej energie bol napojený cez elektrorozvodnú skriňu, výrobcu OSP Topoľčany, s v.č. 3399 vyrobená v roku 1990, typové označenie PMI. Tieto identifikačné znaky boli jediné, ktoré sa podarilo zistiť počas obhliadky. Gáter bol pravdepodobne dovezený zo SRN, repasovaný možno aj používaný na Slovensku. Na Gátri sú poškodenia nosného rámu. Následne ako gáter pracoval, vznikali na ňom postupne aj ďalšie praskliny, ktoré sa majiteľ pokúšal opravoval zváraním. To sa nedarilo, preto miesta opravoval mechanický spevnením prasklín preplátovaním hrubými oceľovými platňami, spojenými s prasknutým rámom pomocou skrutiek. Takto bolo možné gáter ďalej prevádzkovať ale s obmedzeným výkonom a muselo sa neustále kontrolovať, či v miestach opravených prasklín spoj drží a či nevznikajú ďalšie praskliny. Pre manipuláciu s drevom vstupujúceho do rezania alebo manipulovanie v procese rezania a vyvážania výrezov je súčasťou gátra koľajisko pred budovou z oboch strán v dĺžke 2 x 10 m. Koľajisko vo vnútri budovy pred vstupom do gátra a za gátrom je v dĺžke cca 10 m. Manipulačné koľajisko vedľa gátra v dĺžke cca 10 m slúži na presun čiastočne rozpíleného dreva na dopílenie. Na manipuláciu s drevom po koľajisku slúžia manipulačné vozíky rôznych prevedení. Gáter pre svoju činnosť potrebuje pílové listy a pomôcky na ich uchytenie do nosného rámu gátra. Tieto pomôcky sú súčasťou gátra a nachádzajú sa v policiach medzi vstupnými dverami a hydraulickým systémom. Pre zistenie tech. stavu v čase obhliadky, nebolo možné gáter spustiť a fyzicky odskúšať. Ďalšie informácie a odhady sú uvedené v nasledujúcom texte.
Odhadovaný technický stav a iné významné informácie sú zohľadnené príslušnými koeficientmi, použitými vo výpočtoch. V priestore pod podlahou je umiestnený pásový dopravník, ktorým bolo možné vyvážať na úroveň podlahy piliny a menšie odrezky napadané do okolia základovej časti gátra. Vo vonkajšom priestore v okolí stavieb, na neudržiavanom trávnatom teréne bez zastrešenia, sú voľne rozmiestnené traktorové vlečky a ich časti. Medzi nimi sa nachádzajú voľne odložené rôzne časti ťažších mechanizmov. V priestore "skladu" - šopy, sú "naskladnené" cez seba, "krížom - krážom" bez poriadku, rôzne časti rôznych strojov a zariadení. V množine týchto kovových rôznorodých zariadení, o ktorých sa ani nedá zisťovať čo k čomu patrí a prípadne aký by to mohlo mať technický stav, sa našli len tri významnejšie položky, ktoré boli zaradené do výpočtov ako samostatné. Sú to: vojenská elektrocentrála a dve plynové 2 kg fľaše. Treťou zaujímavejšou položkou je paletovací vozík, ktorý je síce poškodený, ale bol samostatne výpočtovo hodnotený. Vo všetkých priestoroch sa nachádza množstvo kovových drobných aj väčších súčiastok, náradia, častí strojov, rámov a iného materiálu kovového charakteru. Tieto komponenty boli zaradené do samostatných skupín šrotu ťažkého, ľahkého a elektro. Tieto skupiny boli vyčíslené len z pohľadu zhodnotenia kovového odpadu, pričom bola odhadnutá ich hmotnosť odborným náhľadom znalca. V skupine elektro šrotu je niekoľko elektromotorov a štartérov. Do kategórie ťažkého šrotu boli zahrnuté napr. aj hydraulické prvky – valce, korpus drevospracujúceho stroja. K obhliadnutým zadokumentovaným položkám p. č. 2 až p. č. 10 neboli doložené doklady o ich vlastníctve.
Predmet dobrovoľnej dražby je v stave primeranom údržbe a veku stavby.
Údaje sú čerpané z obchodného vestníka a z vlastných zdrojov a analýz. Zverejnené údaje majú informatívny charakter a nie sú použiteľné pre právne účely.